Explore our selection of articles with expertise knowledge and for inspiration.
Learn more about consumer trends driving new growth opportunities.
Consumer trends in the food & beverage industry.
Enabling the transition to sustainable food systems.
Contributing to sustainable development – Let’s GO further.
Taking action in the areas where we can contribute the most.
Mūsu ideālā nākotnes ekonomika ir aprites ekonomika1 - sistēma, kurā vērtīgi materiāli tiek pārstrādāti atkal un atkal. Tāpēc mūsu dzērienu kartona iepakojumi ir izgatavoti vidēji no 70% atjaunojama kartona, kas atbildīgi iegūts no FSC® sertificētiem mežiem un citiem kontrolētiem resursiem, ko var pārstrādāt2.
Pēc pārstrādes šīs papīra šķiedras var pārtapt dažādos produktos, sākot no olu bretes līdz pat apavu kastei, tādējādi iegūstot pilnīgi jaunu dzīvi. Taču procesa optimizācijai un maksimuma izgūšanai no šiem materiāliem ir nepieciešama uz sadarbību vērsta pieeja.
Lai gan valdībai un organizācijām svarīgi izveidot pietiekamu savākšanas un otrreizējās pārstrādes infrastruktūru, dzērienu kartona iepakojums vispirms ir pienācīgi jāsašķiro. Te izšķiroša loma ir tev - izmetot Tetra Pak kartona iepakojumus dzeltenajā konteinerā.
Vai piena kartona iepakojums patiešām varētu dzīvot jaunu dzīvi kā kurpju kaste? Ja pārstrādā, tad tas ir iespējams. Iepakojumos izmantotais kartons pēc pārstrādes var tikt atdalīts no pārējiem materiāliem un tad izmantots salvešu, kartona kastu un citu produktu ražošanā.
Paskaties tuvāk, noskaties video!
Vai piena kartona iepakojums patiešām varētu dzīvot jaunu dzīvi kā kurpju kaste? Ja pārstrādā, tad tas ir iespējams. Iepakojumos izmantotais kartons pēc pārstrādes var tikt atdalīts no pārējiem materiāliem un tad izmantots salvešu, kartona kastu un citu produktu ražošanā.
Paskaties tuvāk, noskaties video!
Ir iemesls, kāpēc tādi zīmoli kā Alma, Cido, Gutta, Annele, Elmenhorster un daudzi citi izvēlas mūsu iepakojuma risinājumus...
Tie rada maz oglekļa dioksīda: vidēji mūsu dzērienu kartona iepakojumi ir izgatavoti no 70% atjaunojama kartona, tam ir labāki klimata ietekmes rādītāji, salīdzinot ar citiem iepakojuma risinājumiem3.
Tie var pagarināt derīguma termiņu: aseptiskā iepakojuma risinājumi var saglabāt ātri bojājošos šķidros pārtikas produktus drošus un aromātiskus 6-12 mēnešus bez uzglabāšanas ledusskapī vai konservantiem, tādējādi padarot tos pieejamus patērētājiem tālumā.
Pastāv augu izcelsmes iepakojuma iespējas: Tetra Rex® dzērienu kartona kārba ir izgatavota tikai no atjaunojamiem materiāliem, ieskaitot korķīti4.
1Aprites ekonomikas definīcija. Avots: https://ellenmacarthurfoundation.org/topics/circular-economy-introduction/overview
2Kartona iepakojums var tikt pārstrādāts jaunos produktos, ja tā savākšanas, šķirošanas un pārstrādes infrastruktūra ir pieejama atbilstošā apjomā.
3Kartona iepakojuma oglekļa dioksīda emisijas pēdas nospiedums ir tikai 83 g CO2 uz litru (eq/l) salīdzinājumā ar 430 g CO2 eq/l vienreizlietojamām stikla pudelēm, 156 g CO2 eq/l PET pudelēm un 100 g CO2 eq/l atkārtoti lietojamām stikla pudelēm. Apliecinājums - dzērienu kartona iepakojuma ekoloģiskā performance, Aprites analītika, 2020. gads.
4Mūsu kartons tiek ražots no koksnes, kas iegūta no FSC® sertificētiem mežiem un citiem kontrolētiem resursiem, bet bioplastmasas vāciņi tiek izgatavoti no plastmasas, kas iegūta no cukurniedrēm.