Pārstrāde sākas ar precīzu šķirošanu

Dažādās valstīs dzērienu kartona iepakojumi tiek savākti un pārstrādāti atšķirīgi. Uzziniet, kā šķirot dzērienu kartona iepakojumus atkarībā no dzīvesvietas.

Rīgas Dome

Eco Baltia Vide 

Latvijas Zaļais Punkts

Clean R

ZAAO

Lautus Vide

Kāpēc ir svarīgi šķirot iepakojumus otrreizējai pārstrādei?

Atbalstīt otrreizējās pārstrādes procesu nav viena cilvēka, uzņēmuma vai valdības pienākums - tas prasa komandas darbu. Tas sākas mūsu mājās, pareizi šķirojot dzērienu kartona iepakojumus, lai tos varētu savākt un nodot pārstrādei. Tas ir pirmais solis, lai saglabātu vērtīgus materiālus apritē un tie nenonāktu atkritumu poligonos.

Soli pa solim: Rokasgrāmata kartona pārstrādei

Īss pārskats par to, kā tiek savākti, šķiroti un pārstrādāti dzērienu kartona iepakojumi jaunās produktos.

Lejupielādējiet infografiku šeit

Dzērienu kartona iepakojumu pārstrāde: kāds ir process?

Pārstrādei savāktos dzērienu kartona iepakojumus var nosūtīt uz pārstrādes centriem, kuros atdala papīra šķiedru no poliAl1. Pēc tam koksnes šķiedras tiek pārstrādātas jaunos papīra izstrādājumos. Pēc tam poliAl var nosūtīt uz iekārtām, lai no tā izgatavotu tādus produktus kā krātiņus, mēbeles, apavus un jumta dakstiņus.

Ja ir izveidota atbilstoša šķirošanas, savākšanas un pārstrādes infrastruktūra, kartonu var pārstrādāt vairākas reizes. Tomēr ar katru pārstrādes kārtu koksnes šķiedras pakāpeniski kļūst īsākas un vājākas - tāpēc pārstrādes procesā tiek sajauktas vecas un jaunas šķiedras.

Kam var izmantot pārstrādāta papīra šķiedras?

Kad kartons no iztukšotajiem dzērienu kartona iepakojumiem ir atdalīts, no tā var izgatavot visdažādākos papīra izstrādājumus.

 

Pārstrādātās papīra šķiedras var iegūt jaunu dzīvi - no pārcelšanās kastēm līdz apavu kastēm, no olu bretēm līdz salvetēm.

Otrreizējās pārstrādes infrastruktūras uzlabošana un izglītošana

Pateicoties Tetra Pak un Stora Enso kopīgām investīcijām aptuveni 29 miljonu eiro apmērā Polijā darbojas dzērienu kartona iepakojumu pārstrādes līnija. Tā trīskāršo dzērienu kartona iepakojumu kopējo ikgadējo pārstrādes kapacitāti Polijā - no 25 000 līdz 75 000 tonnām. Līnija nodrošina iespēju pārstrādāt visu šajā valstī pārdoto dzērienu kartona iepakojumu apjomu, kā arī papildu apjomus no kaimiņvalstīm - Čehijas, Ungārijas, Slovākijas, Latvijas, Igaunijas un Lietuvas.

Ar pārstrādes jaudu 50 000 tonnas gadā mūsdienīgā līnija Stora Enso ražotnē Ostrolenkā (Polija) nodrošina tikai dzērienu kartona iepakojumu materiālu atdalīšanu, šķiedras atdalot no polimēriem un alumīnija. Pēc tam šķiedras tiek pārstrādātas kartonā, no kura izgatavo papīra iepakojumus, un tas efektīvi veicina izejmateriāla apriti. Šo jauno papīra pārstrādes iekārtu papildina Čehijas uzņēmums Plastigram Industries, kas kopā ar Tetra Pak industrializē risinājumu poliAl1 pārstrādei jaunos produktos.

Vēlies uzzināt vairāk?

Sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk par dzērienu kartona iepakojumu šķirošanu un pārstrādi.

Purpose of contact

Please select one or more option
  • 1
  • 2
  • 3

Step 1 of 3

Vēlies uzzināt vairāk?

Summary

Purpose of contact

Contact information

Enter your first name
Enter your last name
Please select country/region
  • 1
  • 2
  • 3

Step 2 of 3

Vēlies uzzināt vairāk?

Summary

Purpose of contact
First name
Last name
Work e-mail
Country/Region
Something went wrong. Please try again.

How can I help you?

Please enter this field

By submitting this form, you confirm you have read and acknowledge Tetra Pak's privacy policy.

  • 1
  • 2
  • 3

Step 3 of 3

1Kartona iepakojuma bezšķiedru komponents ir pazīstams kā poliAl, kas apzīmē poliolefīna un alumīnija slāņus, ko izmanto kā barjeru, lai aizsargātu iekšpusē esošo produktu no skābekļa un saules gaismas.